filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Emmy
1980
http://www.emmys.tv
Amerykańska Akademia Telewizyjna
Emmy
Najlepszy serial dramatyczny
wygrane
Lou Grant
(1977)
nominacje
Dallas
(1978)
Family
(1976)
The Rockford Files
(1974)
The White Shadow
(1978)
Najlepszy serial komediowy
wygrane
Taxi
(1978)
nominacje
Barney Miller
(1974)
M*A*S*H
(1972)
Soap
(1977)
WKRP in Cincinnati
(1978)
Najlepszy film telewizyjny
nominacje
Na Zachodzie bez zmian
(1979)
Martin Starger
,
Norman Rosemont
The Silent Lovers
(1980)
Stan Margulies
,
David L. Wolper
Najlepszy serial limitowany
wygrane
Edward i Pani Simpson
(1978)
nominacje
Disraeli
(1978)
The Scarlett O'Hara War
(1980)
This Year's Blonde
(1980)
Najlepszy aktor w serialu dramatycznym
wygrane
[Edward Asner]
Edward Asner
jako Louis 'Lou' Grant w serialu
Lou Grant
(1977)
nominacje
Larry Hagman
Dallas
(1978)
Jack Klugman
Quincy M.E.
(1976)
James Garner
The Rockford Files
(1974)
Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym
wygrane
[Barbara Bel Geddes]
Barbara Bel Geddes
jako Eleanor Southworth Ewing Farlow w serialu
Dallas
(1978)
nominacje
Kristy McNichol
Family
(1976)
Sada Thompson
Family
(1976)
Lauren Bacall
The Rockford Files
(1974)
Mariette Hartley
The Rockford Files
(1974)
Najlepszy aktor w serialu komediowym
wygrane
[Richard Mulligan]
Richard Mulligan
jako Burt Campbell w serialu
Soap
(1977)
nominacje
Hal Linden
Barney Miller
(1974)
Robert Guillaume
Benson
(1979)
Alan Alda
M*A*S*H
(1972)
Judd Hirsch
Taxi
(1978)
Najlepsza aktorka w serialu komediowym
wygrane
[Cathryn Damon]
Cathryn Damon
jako Mary Campbell w serialu
Soap
(1977)
nominacje
Sheree North
Archie Bunker's Place
(1979)
Polly Holliday
Flo
(1980)
Katherine Helmond
Soap
(1977)
Isabel Sanford
The Jeffersons
(1975)
Najlepszy aktor w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
[Powers Boothe]
Powers Boothe
jako Jim Jones w filmie
Guyana Tragedy: The Story of Jim Jones
(1980)
nominacje
Jason Robards
F.D.R.: The Last Year
(1980)
Henry Fonda
Sprawa Gideona
(1980)
Tony Curtis
The Scarlett O'Hara War
(1980)
Najlepsza aktorka w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
[Patty Duke]
Patty Duke
jako Annie Sullivan w filmie
Cudotwórczyni
(1979)
nominacje
Bette Davis
Biała mama
(1980)
Melissa Gilbert
Cudotwórczyni
(1979)
Lee Remick
Splątane losy
(1980)
Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu dramatycznym
wygrane
[Nancy Marchand]
Nancy Marchand
jako Margaret Jones Pynchon w serialu
Lou Grant
(1977)
nominacje
Nina Foch
Lou Grant
(1977)
Linda Kelsey
Lou Grant
(1977)
Jessica Walter
Trapper John, M.D.
(1979)
Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu dramatycznym
wygrane
[Stuart Margolin]
Stuart Margolin
jako Evelyn 'Angel' Martin w serialu
The Rockford Files
(1974)
nominacje
Mason Adams
Lou Grant
(1977)
Robert Walden
Lou Grant
(1977)
Noah Beery Jr.
The Rockford Files
(1974)
Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu komediowym
wygrane
[Loretta Swit]
Loretta Swit
jako Major Margaret "Gorące Wargi" Houlihan w serialu
M*A*S*H
(1972)
nominacje
Polly Holliday
Alice
(1976)
Inga Swenson
Benson
(1979)
Loni Anderson
WKRP in Cincinnati
(1978)
Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu komediowym
wygrane
[Harry Morgan]
Harry Morgan
jako Pułkownik Sherman T. Potter / Major Generał Bartford Hamilton Steell w serialu
M*A*S*H
(1972)
nominacje
Max Gail
Barney Miller
(1974)
Steve Landesberg
Barney Miller
(1974)
Mike Farrell
M*A*S*H
(1972)
Howard Hesseman
WKRP in Cincinnati
(1978)
Najlepsza aktorka drugoplanowa w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
[Mare Winningham]
Mare Winningham
jako Marlene Burkhardt w filmie
Bursztynowe fale
(1980)
nominacje
Eileen Heckart
F.D.R.: The Last Year
(1980)
Patricia Neal
Na Zachodzie bez zmian
(1979)
Carrie Nye
The Scarlett O'Hara War
(1980)
Najlepszy aktor drugoplanowy w miniserialu lub filmie telewizyjnym
nominacje
Charles Durning
Attica
(1980)
Ernest Borgnine
Na Zachodzie bez zmian
(1979)
Harold Gould
The Scarlett O'Hara War
(1980)
Harold Gould
The Silent Lovers
(1980)
John Cassavetes
W narożniku
(1979)
Najlepsza charakteryzacja w serialu, miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
The Scarlett O'Hara War
(1980)
Richard Blair
nominacje
Beyond Westworld
(1980)
John Chambers, Robert Sidell za odcinek pilotażowy
Disraeli
(1978)
Lorraine Dawkins, Anita Harris, Sheila Mann, Mary Southgate, Brenda Yewdell za część I "Dizzy"
Miasteczko Salem
(1979)
Ben Lane, Jack H. Young
Splątane losy
(1980)
Jack Freeman
Najlepsza czołówka
wygrane
The French Atlantic Affair
(1979)
Luksusowy transatlantyk zostaje porwany przez terrorystów.
nominacje
Miasteczko Salem
(1979)
Najlepsza kompozycja muzyczna w serialu (dramatyczna ścieżka dźwiękowa)
wygrane
Lou Grant
(1977)
Patrick Williams
za odcinek "Hollywood"
nominacje
Dallas
(1978)
Bruce Broughton
za odcinek "The Lost Child"
Eischied
(1979)
John Cacavas
za odcinek "Only The Pretty Girls Die" część II
Paris
(1979)
Fred Karlin
za odcinek "Decisions"
Skag
(1980)
Billy Goldenberg
za odcinek pilotażowy
Najlepsza muzyka w miniserialu lub filmie telewizyjnym (dramatyczna)
wygrane
High Midnight
(1979)
Jerry Fielding
nominacje
Miasteczko Salem
(1979)
Harry Sukman
The Last Convertible
(1979)
Pete Rugolo
The Silent Lovers
(1980)
Gerald Fried
Najlepsza reżyseria miniserialu lub filmu telewizyjnego
wygrane
Attica
(1980)
Marvin J. Chomsky
nominacje
Bursztynowe fale
(1980)
Joseph Sargent
Guyana Tragedy: The Story of Jim Jones
(1980)
William A. Graham
Na Zachodzie bez zmian
(1979)
Delbert Mann
The Scarlett O'Hara War
(1980)
John Erman
Najlepsza reżyseria muzyczna
nominacje
John Denver and the Muppets: A Christmas Together
(1979)
Tony Charmoli
Muppety
(1976)
Peter Harris
za odcinek 4.14
The Big Show
(1980)
Steve Binder
Najlepsza reżyseria serialu dramatycznego
wygrane
Lou Grant
(1977)
Roger Young
za odcinek "Cop"
nominacje
Lou Grant
(1977)
Burt Brinckerhoff
za odcinek "Hollywood"
Lou Grant
(1977)
Peter Levin
za odcinek "Andrew, Part II: Trial"
Lou Grant
(1977)
Gene Reynolds
za odcinek "Influence"
Skag
(1980)
Frank Perry
za odcinek "Skag"
Najlepsza reżyseria serialu komediowego
wygrane
Taxi
(1978)
James Burrows
za odcinek "Louie and the Nice Girl"
nominacje
M*A*S*H
(1972)
Alan Alda
za odcinek "Dreams"
M*A*S*H
(1972)
Charles S. Dubin
za odcinek "Period of Adjustment"
M*A*S*H
(1972)
Burt Metcalfe
za odcinek "Bottle Fatigue"
M*A*S*H
(1972)
Harry Morgan
za odcinek "Stars and Stripes"
Najlepsza scenografia w miniserialu lub filmie telewizyjnym
nominacje
Ciężka próba doktora Mudda
(1980)
Ira Bates
,
Jack De Shields
Muppety
(1976)
Malcolm Stone
Na Zachodzie bez zmian
(1979)
John Stoll
,
Karel Vacek
Nowy wspaniały świat
(1980)
Mary Ann Biddle
,
Tom H. John
Orphan Train
(1979)
Jan Scott
,
Bill Harp
The Silent Lovers
(1980)
Jerry Adams
,
Michael Baugh
Najlepsza scenografia w serialu kręconym przy użyciu jednej kamery
nominacje
The Big Show
(1980)
Tom Bugenhagen
,
Brian Bartholomew
,
Bob Keene
Najlepsza scenografia w serialu kręconym przy użyciu wielu kamer
nominacje
Hart to Hart
(1979)
Paul Sylos
,
James J. Agazzi
,
Bob Signorelli
za odcinek "Man with Jade Eyes"
Najlepsze kostiumy w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
The Scarlett O'Hara War
(1980)
Travilla
nominacje
Sprzedawcy marzeń
(1980)
Grady Hunt
Najlepsze kostiumy w serialu
wygrane
The Big Show
(1980)
Peter Menefee
nominacje
Buck Rogers w XXV wieku
(1979)
Al Lehman
za odcinek "Flight of the War Witch", cz. II
Fantasy Island
(1977)
Grady Hunt
za odcinki "Tattoo: The Love God/Magnolia Blossom"
Galactica 1980
(1980)
Jean-Pierre Dorléac
za odcinek "Starbuck's Last Journey"
Muppety
(1976)
Calista Hendrickson
za odcinek z Beverly Sills
Najlepsze zdjęcia w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
The Silent Lovers
(1980)
Gayne Rescher
nominacje
Cudotwórczyni
(1979)
Ted Voightlander
Hazardzista
(1980)
Joseph F. Biroc
Nowy wspaniały świat
(1980)
Harry L. Wolf
Najlepsze zdjęcia w serialu kręconym przy użyciu jednej kamery
nominacje
Domek na prerii
(1974)
Ted Voightlander
za odcinek "May We Make Them Proud"
Quincy M.E.
(1976)
Alric Edens
za odcinek "Riot"
Stąd do wieczności
(1980)
Gerald Perry Finnerman
za odcinek "Pearl Harbor"
The Incredible Hulk
(1977)
John McPherson
za odcinek "Broken Image"
Najlepszy montaż miniserialu lub filmu telewizyjnego kręconego przy użyciu jednej kamery
nominacje
Attica
(1980)
Paul LaMastra
Hazardzista
(1980)
Jerrold L. Ludwig
The Silent Lovers
(1980)
David Newhouse
Najlepszy montaż serialu komediowego kręconego przy użyciu jednej kamery
wygrane
Na Zachodzie bez zmian
(1979)
Bill Blunden
,
Alan Pattillo
Trwa I wojna światowa. Młodzi, niedoświadczeni Niemcy walczą o przetrwanie na froncie.
Najlepszy montaż serialu kręconego przy użyciu wielu kamer
nominacje
M*A*S*H
(1972)
Stanford Tischler
,
Larry L. Mills
za odcinek "The Yalu Brick Road"
Najlepszy program animowany (krótszy niż godzina)
nominacje
Pink Panther at the Olym-pinks
(1980)
Najlepszy scenariusz miniserialu lub filmu telewizyjnego
nominacje
Attica
(1980)
James S. Henerson
Bursztynowe fale
(1980)
Ken Trevey
Sprawa Gideona
(1980)
David W. Rintels
This Year's Blonde
(1980)
James Lee
Najlepszy scenariusz serialu dramatycznego
wygrane
Lou Grant
(1977)
Seth Freeman
za odcinek "Cop"
nominacje
Lou Grant
(1977)
Gene Reynolds
,
Allan Burns
za odcinek "Brushfire"
Lou Grant
(1977)
Michele Gallery
za odcinek "Lou"
Skag
(1980)
Abby Mann
za odcinek "Skag"
Tenspeed and Brown Shoe
(1980)
Stephen J. Cannell
za odcinek pilotażowy
Najlepszy scenariusz serialu komediowego
wygrane
Barney Miller
(1974)
Bob Colleary
za odcinek "The Photographer"
nominacje
M*A*S*H
(1972)
David Isaacs
,
Ken Levine
za odcinek "Good-Bye Radar", część II
Taxi
(1978)
Les Charles
,
Glen Charles
za odcinek "Honor Thy Father"
The Associates
(1979)
Stan Daniels
,
Ed. Weinberger
za odcinek "The Censors"
The Associates
(1979)
Michael Leeson
,
Charlie Hauck
za odcinek "The First Day"
Najlepszy scenariusz serialu rewiowego
nominacje
Muppety
(1976)
David Odell
,
John Cleese
,
Jim Henson
,
Jerry Juhl
Najlepszy specjalny program dokumentalny
wygrane
Fred Astaire: Change Partners and Dance
(1980)
George Page
,
David Heeley
,
Jac Venza
Wyróżnieni w roku 1980
Lou Grant
(
6/15
)
M*A*S*H
(
2/11
)
The Scarlett O'Hara War
(
2/7
)
Taxi
(
2/4
)
Soap
(
2/4
)
Na Zachodzie bez zmian
(
1/6
)
The Silent Lovers
(
1/6
)
The Rockford Files
(
1/6
)
Barney Miller
(
1/5
)
Attica
(
1/4
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.