PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=160}

Przypadkowa dziewczyna

Sliding Doors
6,6 11 651
ocen
6,6 10 1 11651
5,2 6
ocen krytyków
Przypadkowa dziewczyna
powrót do forum filmu Przypadkowa dziewczyna

Wielu polskich krytyków dopatruje się w tym filmie inspiracji ,,Przypadkiem'' Kieślowskiego.
Nie wiem czy słusznie, czy Peter Howitt oglądał kiedyś dzieło pana Krzysztofa, a może nie oglądał, a tylko słyszał. Nieistotne.
Jednak porównywanie obydwu filmów to jednak wielkie nieporozumienie.
,,Przypadkowa dziewczyna'' ani przez chwilę nie udaje, że jest czystą komercją i komedią romantyczną. Owszem w tle przewija się myśl przewodnia o przypadku w życiu człowieka, ale to raczej dodatek do tego skromnego, niskobudżetowego (to zaleta) filmu.
(SPOJLER !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
Zrobione na siłę szczęśliwe zakończenie jeszcze bardziej utwierdza, że mamy tu do czynienia z czystą komercją.
Ale gdyby na siłę próbować je rozumieć ?
Niby przypadek kreuje los człowieka, ale jednak tak czy inaczej przeznaczenie decyduje o wszystkim ?
Wcale nie zdziwiłbym się gdyby wizja reżysera była inna, ale tzw. happy and wymusili na nim producenci.


ocenił(a) film na 6
arti2807

Przecież happy endu tu nie było. Pokazane są dwa zakończenia. Gdyby odwrócić ich kolejność to znaczyłoby, że nie dał się przekabacić producentom?

fyrk

W każdym z nich w końcu pozna ukochanego. Ostatnia scena i spotkanie w windzie powoduje, że można zakładać takie zakończenie.

ocenił(a) film na 6
arti2807

W jednym poznaje ukochanego i umiera, a to raczej nie jest happy end. :)

fyrk

Umiera ? Czy my oglądaliśmy ten sam film ?

fyrk

Przepraszam, masz rację faktycznie umiera. Oglądałem ten film już dość dawno temu, więc sam pomyliłem filmy. Nie wiem co miałem na myśli pisząc o happy endzie. Może faktycznie to, że ostatnia scena kończy się happy endem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones