Gwyneth Paltrow

Gwyneth Kate Paltrow

7,7
38 820 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Gwyneth Paltrow

Jej dziadkowie wyemigrowali z Polski do Stanów po wybuchu II wojny światowej. Pradziadek aktorki nazywał się Paltrowicz i był rabinem z Krakowa.

użytkownik usunięty
hm_21

Żydówka polskiego pochodzenia, ale czy rodaczka...?

hm_21

Nie jest naszą rodaczką bo nie jest polką z pochodzenia tylko żydówką.

Andy400

Jak może być Żydówką z pochodzenia skoro przed wojną nie było państwa Izrael? Jej przodkowie bylo obywatelami Polski więc ma korzenie polskie. Ale oczywiście rozumiem - Polska tylko dla Polaków...Gdyby pokopać w drzewie genealogicznym okaże się, że wielu Polaków ma korzenie niemieckie, ukraińskie, rosyjskie czy litewskie.

irish23_faurepavane

Ja nie mówiłem że Polska tylko dla Polaków, nie szkodzi że nie było państwa Izrael byli żydzi jako naród bez własnego państwa mieszkający po całym swiecie, dziwnym zbiegiem okoliczności najwięcej ich mieszkało na naszym terytorium, no i w Niemczech.

Andy400

Widzę teorie spiskowe na całego.

irish23_faurepavane

To żadne teorie spiskowe tylko fakty historyczne.

Andy400

Pisząc "teorie spiskowe" miałem na myśli to Twoje zdanie - "dziwnym zbiegiem okoliczności najwięcej ich mieszkało na naszym terytorium, no i w Niemczech". Co masz na myśli przez "dziwnym zbiegiem okoliczności" ?

irish23_faurepavane

No to że akurat tutaj się im tak spodobało, że tak ich tu dużo mieszkało, a tyle krajów w Europie było do osiedlenia się, moim zdaniem nawet lepszych niż tereny Polski.
Tak mnie to czasem zastanawiało czemu tak bardzo sie im tu podobało.
Słuchałem kiedyś wywiadu z Szewachem Weissem i mówił że jak przyjechał do Polski i jak jechał pociągiem z Warszawy do Krakowa to nie mógł się napatrzeć na tą piękną ziemię i te krajobrazy i że żydzi którzy wyemigrowali z Polski tesknią za tymi widokami i tym krajem, no i dodał że w Izraelu nie ma takich ładnych krajobrazów.

Andy400

Jeszcze chwila i byś się wpisał w jakąś super teorię. Kiedy Żydzi przybyli do Europy Polska była znaczącym krajem. A co najważniejsz była krajem bardzo tolerancyjnym. Dopiero po rozbiorach zaczęło się zmieniać. Masz więc odpowiedź.

irish23_faurepavane

No trochę niefortunnie dobrałem słowa.
Tak Polska była tolerancyjnym i gościnnym krajem, to prawda.
Tylko niektórzy potem nie docenili tej gościnności i dziś bardzo na Polskę plują.

irish23_faurepavane

odpowiedz to wplywowi zydzi z usa finansujacy holocaust aby miec pretekst do bycia nietykalnymi (czyli cos powiesz to od razu napadasz na rase i jestes antysemita i rasista)

Hurrus

Dokładnie, a kolega irish23_faurepavane prawdopodobnie jest albo Żydem, który dał się złapać albo normalnym obywatelem, który dał się złapać na te gierki tych pseudo-żydów z zachodu. Naprawdę czuć u Ciebie przewrażliwienie na tym punkcie, Andy400 nie pisał nic złego a ty ciągniesz go za słówka. :> Co do Gwyneth, jej polskie korzenie są wątpliwe z uwagi na to, że wielu ale to wielu Żydów mieszkających w obcych krajach, a zwłaszcza tych religijnych uznawało siebie za Żydów, nie za obywateli kraju w którym się w danym momencie znajdują. Co jest z wami? Żydzi w Egipcie to byli Egipcjanie? Możliwe, że jeśli jej dziadek był rabinem to również nie uznawał swojego obywatelstwa jako przynależność narodową.

Andy400

żydzi byli w Polsce bo ich za oszustwa, kradzieże i bandyckie zachowanie wyrzucali ze wszystkich krajów europy, mordowali ich za ich wtrącanie się w państwowość niszczenie kultury, bandyckie zachowania na polu handlu wycinali ich w Hiszpanii, Francji, Holandii, Niemczech i innych krajach Rosja rozmiotła całe królestwo Chazarskie po kilu dziesięcioleciach od kiedy przyjęli wiarę judaistyczną stąd to całe plugastwo przywędrowało do Polski a Polska była tak silna i potężna, że nie podskoczył nikt no i po latach żydzi doprowadzili do ładnego upadku Polski i taką ją mamy.
A teraz ją ładnie wyludniają a w Izraelu są kolejki po paszporty polskie i oczywiście je dostają. Następny krok to wyprzedawanie ziemi polskiej osadnikom z Izraela no i w następnym pokoleniu mamy gwarantowaną sytuację jak w Palestynie.
Ktoś się założy ?

markin

Nie zakładam sie, ale jest prawdą że żydzi przez swoje postępowanie i zachowanie ściągali na siebie problemy i to duże..

Andy400

Nie dziwnym trafem znaleźli się w Polsce tylko w Polsce w średniowieczu nie byli prześladowani jak np w państwach Morza Śródziemnego gdzie wyemigrowali z Judei. Jezz, doczytajcie trochę w encyklopedii i dopiero potem się mądrzcie!

irish23_faurepavane

tak tak z tymi Ukraińskimi to mnie rozbawiłeś szczególnie, że takiego narodu nie ma stepy na których obecnie jest Ukraina to było miejsce banicji bandytów, złodziei i reszty wykolejeńców z Rosji, Polski, Litwy, Tatarów i tego typu. Żydzi to nie naród i narodem nigdy nie będą.

Andy400

"Nie jest naszą rodaczką bo nie jest polką z pochodzenia tylko żydówką."

polecam co nieco archeogenetyki.

tzw. żydzi polscy wywodzący się ze wschodu - Chazarzy - to było plemię słowiańskie z południowej Ukrainy, które przyjęło masowo judaizm - na takiej samej zasadzie jak nasze plemiona przyjmowały chrześcijaństwo. potem zostali zepchnięci na zachód przez ekspansję tatarów.

nie wiem jak późniejsze migracje z zachodniej Europy, ale pierwotnie żydzi polscy byli po prostu słowianami wyznania mojżeszowego.

ciekawe w tym kontekście są tezy bardziej ortodoksyjnych rabinów, że nie istnieje coś takiego jak naród żydowski, tylko próbuje się coś takiego urobić od jakichś 50 lat, to efekt obsesji syjonistów.
równie dobrze można by powiedzieć, że istnieje naród katolicki czy naród świadków Jehowy - notabene wszystko to żydowskie religie.

więc niech tam będzie rodaczka, co szkodzi mieć wolność religijną w narodzie ? ;p

mr_craftsman

Dochodzę do wniosku że Żydzi to naród wymyślony, a wymyslił go rosyjski naukowiec który nazywał sie Żydow...
Czytałem o Chazarach, chciałbym wierzyć że to prawda...

mr_craftsman

"Chazarzy - to było plemię słowiańskie". Łomatkoboska (-‸ლ)! Chazarowie byli ludem tureckim, nie słowiańskim.

hm_21

Pytanie - czy ona się czuje naszą rodaczką?

Spitfeuer

Trzeba ją o to spytać. I co ona naprawdę wie o Polsce.

Spitfeuer

Ja jestem dumny z tego ze ona ma polskie korzenie :)
podziwiam ją

hm_21

Ważne czy coś wie o Polsce w ogóle, bo jak nie to co mnie obchodzi jakie ma pochodzenie? I czemu ją tak podziwiasz strasznie?

hm_21

Kolejny dowód na to, że Hollywood to w większości Żydzi, tak było, jest i będzie.

Mania_1987

ale coś jest nie tak z Żydami? twoja wypowiedź zabrzmiała trochę rasistowsko.

hopeless_place

Żydzi są źli i nie mają serc

Mr_Grieves

a może by to tak uzasadnić ? (ps. skoro żyją, to mają serca).

hopeless_place

Ma polskie korzenie i tak to można ująć aczkolwiek mamy przecież zawodnika w polskiej reprezentacji, który też z Polską jest związany przez swoich dziadków, a sam nie wyduka zdania po polsku ;) Ale Gwyneth i tak jest dobrą aktorką i ładną kobietą :)

A co do żydów to jest temat rzeka i niestety masa bezpodstawnych oskarżeń miesza się z tymi, które faktycznie trafiają w nich(zresztą dzięki temu wszystkie są dementowane oficjalnie). Pewnie, niejeden żyd osobiście może być ok. Natomiast należy pamiętać, że ich religia oparta na Starym Testamencie, Talmudzie to jeden wielki rasizm i pogarda do innych narodów. Izrael to przecież państwo, które atakowało innych, robi pogromy w strefie Gazy(podejrzewam, że więcej zdążyło już zabić arabów tam niż ich zginęło podczas IIWS) itd.
Natomiast za granicą nie budowało zaufania, bo to hermetyczne, trzymające się razem towarzystwo przez co nie budowało zaufania. Moim zdaniem to akurat pokaz sporej solidarności(zresztą o dziwo to samo jest u cyganów, jeżeli jesteś dla nich naprawdę przyjacielem to ci zawsze pomogą). Nawet jeżeli przyjąć, że wąska grupa finansjery na przestrzeni ostatnich dwóch wieków narobiła dużo złego to i tak zostaje masa innych żydów, którzy mieli to w pompie, żyli własnym życiem obok sąsiadów itd.

Podsumowując: żyd to człek jak każdy inny, spotkasz i dobrego i złego. Co do nich jako narodu to fakt, bardzo zdolny i zdeterminowany niestety jednak bardzo uprzedzony do innych i odnoszący się z pogardą do innych narodów, tak jak nakazuje mentalność "narodu wybranego".

Jaq87

nie zapominaj jaki żydzi mieli udział w mordowaniu narodów w czasie komunizmu to oni byli największymi katami w obozach i służbach komunistycznych państw.
Żydzi nie są zdolni tylko promują siebie poprzez eliminację też innych. Ich zdolności to zwykła propaganda już nawet chyba nie trzeba mówić, że Einstein ukradł twierdzenia które przypisywał sobie, Tesla powiedział mu wprost jest pan miernotą. Sam Einstein mówił, że jeśli jakieś twierdzenie jest opatrzone inna okładką lub tytułem to może sobie je przypisać. Te kradzione rzeczy przepisywała jego żona za co przy rozwodzie oddał jej wszystkie pieniądze żeby tego nie wydała.
Poza tym żydzi to nie naród.

Jaq87

"Natomiast należy pamiętać, że ich religia oparta na Starym Testamencie, Talmudzie to jeden wielki rasizm i pogarda do innych narodów."

tak, ale jest to rasizm o podłożu wyłącznie religijnym, czyli najgłupszym z możliwych.
nawiasem mówiąc - wszystkie religie monoteistyczne oparte na Starym Testamencie cechują się wyjątkowym poziomem nienawiści i nietolerancji do "niewiernych" - czyli po kolei - judaizm, chrześcijaństwo, islam. wszystko to to samo, jedno zgniłe jajo.
na pytanie "kto zaczął" nie ma jednoznacznej odpowiedzi ;>

hopeless_place

Ich serca są martwe

Mr_Grieves

Tak jak i Twoje.

Artemisek

Dzięki za odpowiedź po 11 miesiącach. Czekałem na to.

Mr_Grieves

To dobrze.

hopeless_place

żydzi i rasa buachahaha dobrze że nie rasa katolicka

hm_21

Gówno prawda żydówka to z Rosji a ze strony Polskiej był Polakiem nie żydem. Rabina to sobie dorobiła propaganda. Jej babka była żydówką urodzoną w Rosji, brudaska jakich mało rodzina się jej wstydziła.

użytkownik usunięty
markin

Po pierwsze to ona nie jest Żydówką nawet jakby chciała, bo w tych sprawach są bardzo restrykcyjni, i 'żydowskość' można dziedziczyć jedynie po matce, a jej matką jest chrześcijanką. Po prostu jej stary popełnił faux pas, żeniąc się z chrześcijanką, czyli był rozgarnięty i miał gdzieś jakąś durną tradycję.

Po drugie wydaje mi się, że nic złego nie ma jeśli mówi, że jej przodkowie pochodzili z Polski. Nie ma się czego wstydzić, były czasy kiedy Polacy byli wybitnie tolerancyjnym narodem i mieli w dupie, w co, kto wierzy. Mieli wtedy większe problemy, a poza tym w Polsce bardzo silne było pogaństwo nawet do XVI wieku i widocznie nikomu Żydzi przeszkadzali.

Po trzecie zgadzam się ich religia jest odpychająca,rasistowska i ksenofobiczna.

Po czwarte aszkenazyjczycy stanowią chyba 90% w liczbie wszystkich Żydów na świecie i nie pochodzili od żadnych Chazarów, ale mieszali się ze Słowianami co widać po Paltrow.

Po piąte teorie spiskowe, że Izrael szykuje się do zasiedlenia Polski są prześmieszne. Ten kraj naprawdę stoi na kruchych fundamentach i przypomina bardziej jakieś państwo z czasów krucjat niż jakieś normalne. I też nie rokuje żeby dłużej przetrwało. Z demografią nie wygrasz.

hm_21

Ale ciekawostka:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones